Kotły stojące i wiszące c.o.

Obraz
Technika Grzewcza Hurtownia - grafika kategorii

W naszej ofercie znajdują się kotły stojące i wiszące o różnorodnych rozmiarach i parametrach technicznych. U nas dobierzesz urządzenie do każdego rodzaju budynku i wymiarów kotłowni — nawet jeśli masz bardzo mało miejsca na instalację. 

W sprzedaży posiadamy kotły o wysokiej niezawodności, trwałości i wydajności. Dodatkowo charakteryzuje je kompaktowość i łatwość w montażu. 

Wiemy jak ważna jest możliwość dopasowania kotła do parametrów istniejącej instalacji. Dzięki dostępności wielu serii produktów, z łatwością dobierzesz kocioł, który będzie współpracował z dowolną instalacją c.o. i wymiennikiem c.w.u.

Kotły dla wymagających klientów 

W ofercie HYDROSOLAR znajdziesz kotły w najwyższej klasie energetycznej, o podwyższonym standardzie, z wbudowaną automatyką pogodową i inteligentnymi sterownikami, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. 

Kotły stojące i wiszące c.o. - oferta HYDROSOLAR

 • Gazowe kotły kondensacyjne jednofunkcyjne i dwufunkcyjne
 • Kotły olejowe 
 • Kotły elektryczne
 • Kotły na paliwo stałe
 • Osprzęt do kotłów 

Poznaj producentów

Wygodne zakupy, wiele możliwości

Obraz
Ikona produkty

Online na hydrosolar24.pl

 • dostępność 24/7
 • sprawdzanie dostępności i cen
 • śledzenie zamówień
 • historia zakupów
Kupuj online
Obraz
Ikona sklepu

W hurtowni SHI

 • 90 punktów w całej Polsce
 • ok. 3500 produktów dostępnych od ręki w każdej hurtowni
 • blisko Ciebie i Twoich inwestycji
Sprawdź adres hurtowni
Obraz
Ikona klienta

Sprzedaż doradcza

 • indywidualny opiekun
 • oferty szyte pod inwestycję 
 • kompletacja dostaw 
 • współpraca z projektantami 
Sprawdź telefony

Kotły gazowe, kotły na paliwo stałe, kotły olejowe… I o wiele więcej ! 

Dzięki współpracy z aż 13 renomowanymi producentami, nasza oferta kotłów grzewczych jest bardzo szeroka. Znajdziesz w niej zarówno kotły na różne paliwa (kotły gazowe i olejowe, kotły na paliwo stałe, kotły elektryczne), jak również kotły w różnych cenach, rozmiarach i o różnorodnych parametrach technicznych, które dopasujesz do każdej instalacji c.o.

Wiemy, że spotykasz się z różnymi oczekiwaniami klientów! Dlatego u nas znajdziesz zarówno proste w obsłudze kotły gazowe kondensacyjne (jedno- i dwufunkcyjne), elektryczne czy na paliwo stałe, jak i kotły dla wymagających klientów, czyli te z możliwością sterowania, przystosowane do współpracy z bardziej skomplikowaną instalacją grzewczą np. fotowoltaiką i pompą ciepła. 

Montujesz kotły w nowoczesnych budynkach i domach, w których atrakcyjny design kotła ma znaczenie? W ofercie HYDROSOLAR znajdziesz kotły gazowe o oryginalnym, estetycznym wyglądzie np. czarne lub szklane do montażu w łazience lub kuchni. 

Pamiętaj, że w doborze odpowiedniego urządzenia do ogrzewania domu lub przygotowującego ciepłą wodę użytkową, zawsze możesz liczyć na wsparcie naszego doradcy technicznego lub inżyniera OZE (dofinansowania). Doradzi Ci, które rozwiązanie ma najlepsze osiągi pod kątem spalania gazu, przez co użytkownik oszczędzi na kosztach ogrzewania. 

Pakiety kotłowe HYDROSOLAR - znaczne oszczędności 

Kupując u nas kocioł nie musisz szukać pozostałych elementów instalacji, które najefektywniej sprawdzą się w pracy z danym urządzeniem. Możesz skorzystać z pakietów kotłowych dostępnych w HYDROSOLAR. To rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzisz czas, a także będziesz w stanie zaproponować klientowi atrakcyjną cenę montażu.

W zależności od charakterystyki instalacji, możesz samodzielnie dobrać, co znajdzie się w pakiecie kotłowym. Mamy do wyboru kilka opcji: z podgrzewaczem, zestawami lub elementami kominowymi, czujnikiem temperatury cwu, automatyką. W pakietach kotłowych polecamy w szczególności urządzenia Vaillant ecoTEC pure oraz DeDietrich seria MPX Compact.

Zadbaj o bezpieczeństwo instalacji centralnego ogrzewania

Nieważne, czy w HYDROSOLAR wybrałeś kocioł gazowy, czy kocioł olejowy, możesz być pewien dalszej fachowej opieki. Współpracujemy z firmami z całej Polski zajmującymi się profesjonalnym uruchomieniem i serwisem kotłów. Niezależnie czy wybierzesz ogrzewanie gazowe, elektryczne czy na paliwa stałe. Możesz liczyć na ich wiedzę, doświadczenie i wsparcie o każdej porze dnia i nocy — kwestie bezpieczeństwa są dla nas ważne, dlatego współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi specjalistami. 

Nie ma tu tego, czego szukasz?

Czym jest kocioł gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny?

Kocioł gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny to urządzenie, które zapewnia odpowiednią temperaturę w systemie ogrzewania centralnego. Możliwe jest podłączenie do niego pojemnościowego podgrzewacza wody użytkowej. Na zakup kotła gazowego kondensacyjnego jednofunkcyjnego decyduje się wiele osób ze względu na to, że ma on niższą cenę niż kocioł gazowy kondensacyjny dwufunkcyjny. Trzeba jednak pamiętać o tym, że dokupienie podgrzewacza generuje już wyższe koszty. Tego typu kocioł CO występuje zarówno w postaci wiszącej, jak i stojącej. Zawsze możliwe jest zatem rozwiązanie dopasowane do specyfiki konkretnego pomieszczenia oraz wymagań Twoich klientów. 

Czym jest kocioł gazowy kondensacyjny dwufunkcyjny?

Kotły gazowe kondensacyjne dwufunkcyjne, jak sama nazwa wskazuje, funkcjonują na dwa sposoby. Przede wszystkim bowiem zapewniają ciepło użytkownikom. Ponadto wyposażone są we wbudowany wymiennik ciepła, który daje możliwość przepływowego ogrzewania wody użytkowej. Kocioł gazowy lub kocioł elektryczny dwufunkcyjny doskonale sprawdza się w mieszkaniach, a także w budynkach z niewielką instalacją (na przykład w łazienkach). Wybór odpowiedniego kotła elektrycznego lub kotła gazowego kondensacyjnego powinien być zatem podyktowany zarówno osobistymi preferencjami przyszłych użytkowników, jak i charakterystyką obiektu. 

Kocioł gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny i dwufunkcyjny — a charakterystyka obiektu

Zakup elektrycznego kotła CO kondensacyjnego bądź też gazowego lub kotła olejowego to poważna decyzja. Kocioł elektryczny kondensacyjny oraz kocioł gazowy kondensacyjny to urządzenia, które zostały zaprojektowane i wyprodukowane z myślą o niewielkich obiektach. Eksperci zalecają zatem, aby punkt poboru wody znajdował się w pobliżu kotła. Z ciepłej wody nie powinny zbyt często korzystać przy takich instalacjach dwie osoby jednocześnie. W praktyce gazowe oraz elektryczne kotły CO kondensacyjne dwufunkcyjne najlepiej sprawdzają się w domach, w których jest tylko jedna łazienka sąsiadująca z kuchnią. 

W takich przypadkach kocioł olejowy kondensacyjny dwufunkcyjny (lub inny wariant kotła dwufunkcyjnego) powinien być zainstalowany w jednym z tych dwóch pomieszczeń. W sytuacji natomiast, gdy punkty poboru wody są od siebie oddalone, kotły gazowe lub kotły elektryczne dwufunkcyjne umieszcza się tam, gdzie najczęściej wykorzystywany będzie kran. W ten sposób marnuje się bowiem jak najmniej wody. W kontekście komfortu użytkowania na przykład kotła olejowego kondensacyjnego istotne znaczenie ma długość rury, gdyż jeśli wynosi ona powyżej siedmiu metrów, czas oczekiwania na wodę będzie dość długi.

Jednofunkcyjne kotły CO natomiast znacznie lepiej sprawdzają się w domach o większym metrażu — z co najmniej dwoma łazienkami. W takich bowiem przypadkach nie trzeba martwić się o niestabilną temperaturę wody bądź też ograniczoną wydajność. Ponadto można zastosować cyrkulację ciepłej wody. Dodatkowe przewody cyrkulacyjne gwarantują, że woda ciepła krąży w instalacji i przepływa przez zasobnik, który natomiast utrzymuje określoną temperaturę. Oznacza to więc, że woda w rurach nie ostyga i jest dostępna zawsze po odkręceniu kranu. Warto pamiętać, że instalacje z cyrkulacją wymagają obecności pompy do wypuszczenia przepływu wody. Zegar sterujący pozwala natomiast automatycznie wyłączać cyrkulację. Przed wyborem zatem kotła gazowego kondensacyjnego — jednofunkcyjnego lub dwufunkcyjnego konieczne jest zapoznanie się z pełną specyfikacją urządzeń. 

Kocioł olejowy kondensacyjny — istota kondensacji

Kocioł olejowy kondensacyjny podobnie jak pozostałe typy kotłów gazowych kondensacyjnych to urządzenia energooszczędne. Jest to możliwe dzięki skraplaniu, a zatem kondensacji pary wodnej, która jest zawarta w wyprodukowanych przez kocioł spalinach. Kondensacja odbywa się poprzez schłodzenie spalin. Para wodna skrapla się, a zawarte w niej ciepło nie ucieka przez komin, tylko jest przekazywane wodzie kotłowej. Energia, która powstaje, daje możliwość podwyższenia sprawności kotła o około 10% w porównaniu do kotła, w którym nie jest wykorzystywana technika kondensacji.

To właśnie z tego powodu wielu producentów kotłów CO kondensacyjnych oznacza sprawność kotłów CO na wyższą niż 100%. Można bowiem spotkać się z oznaczeniami, w których wartość ta wynosi 107-109%. W przypadku natomiast kotłów olejowych kondensacyjnych niejednokrotnie jest to 104%. Realnie patrząc sprawność nie może być oczywiście wyższa niż 100%, jednak tego typu sformułowanie sugeruje, że technika kondensacji pozwala na uzyskanie dodatkowej, w stosunku do procesów spalania, energii. 

W momencie, gdy na przykład kocioł olejowy z kondensacją jest opisany w taki sposób, trzeba pamiętać, że określona została sprawność optymalnych warunkach pracy. Maksymalne wykorzystanie możliwości kotła gazowego kondensacyjnego dwufunkcyjnego lub jednofunkcyjnego możliwe jest tylko wtedy, gdy odpowiednio współpracuje on z dobrze dobraną oraz zrównoważoną instalacją grzewczą. Zakup kotła olejowego kondensacyjnego jest często najlepszym rozwiązaniem.

Kocioł na paliwo stałe drewno lub pellet — koszty

Zakup kotła elektrycznego centralnego ogrzewania (kotła elektrycznego CO) to niejedyna możliwa opcja. Wielu właścicieli firm oraz gospodarstw domowych zastanawia się, czy lepszym rozwiązaniem jest kocioł na paliwo stałe drewno, czy na pellet. Decyzja o zakupie kotła na paliwo stałe — drewno lub pellet jest podyktowana często kwestiami związanymi z kosztem eksploatacji. Kotły na drewno oferują niższe koszty bieżące, głównie ze względu na niższą cenę drewna w porównaniu do pelletu. Drewno, jako tańsze i często lokalnie dostępne paliwo może być szczególnie korzystną opcją dla osób, które mają dostęp do własnych drzew. Cena zakupu drewna jest bowiem niestabilna. 

Z drugiej strony, kotły na pellet charakteryzują się większą wydajnością i łatwością w obsłudze, co przekłada się na mniej czasochłonną eksploatację. Pellet, choć droższy, ma stabilniejsze ceny, co ułatwia planowanie budżetu i kontrolę nad wydatkami na ogrzewanie. Stabilność ta czyni kotły na pellet atrakcyjnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie przewidywalność kosztów i mniejszy nakład pracy związany z obsługą systemu grzewczego. Odpowiednio dobrany kocioł na paliwo stałe decyduje zatem o długofalowych oszczędnościach na eksploatacji. 

Na co zwrócić uwagę, kupując kocioł na paliwo stałe?

Kupując kocioł na paliwo stałe, warto zwrócić uwagę na:

 • moc,
 • sprawność spalania,
 • rozmiar całego urządzenia.

Moc kotła na paliwo stałe wpływa na efektywność ogrzewania dużego domu. Powinna być ona dobrana do rodzaju budynku, a także metod ociepleniowych, które zostały zastosowane. Sprawność spalania natomiast (zarówno nominalna, jak i eksploatacyjna) jest równie istotnym parametrem. W tym przypadku decyzja powinna być uwarunkowana rodzajem instalacji, która została zastosowana w obiekcie. Rozmiar całego kotła na paliwa stałe powinien być natomiast dopasowany do metrażu pomieszczenia przeznaczonego na kotłownię i wstawienie pieca. Za nasze urządzenia odpowiadają wyłącznie najlepsi producenci kotłów CO. Twoi klienci z pewnością będą więc zadowoleni z ich użytkowania. 

Jak wybrać kocioł na paliwo stałe węgiel 5 klasy?

Jak wybrać kocioł na paliwa stałe? Wybór odpowiedniej mocy kotła na paliwo stałe klasy 5 jest kluczowym czynnikiem determinującym efektywność energetyczną oraz ekologiczność całego systemu grzewczego. Aby uniknąć typowych błędów i zapewnić optymalną pracę kotła, należy szczegółowo analizować zapotrzebowanie na ciepło dla budynku, a także brać pod uwagę specyfikę pracy kotła w różnych warunkach temperaturowych.

Wybierając kocioł na paliwo stałe węgiel - 5 klasy, warto pamiętać, że w nowych, dobrze izolowanych domach średniej wielkości, zapotrzebowanie na moc grzewczą przy temperaturze -20°C często nie przekracza 10 kW. W praktyce oznacza to, że przez większość sezonu grzewczego wystarczy moc rzędu 5 kW. Z tego wynika, że nie ma potrzeby inwestowania w kocioł o znacznie wyższej mocy. Kotły klasy 5 są zwykle testowane także przy pracy z mocą około 30% nominalnej, co oznacza, że są efektywne i ekologiczne nawet podczas pracy z mniejszym obciążeniem.

Kupno kotła na paliwo stałe o mocy znacznie przewyższającej rzeczywiste potrzeby prowadzi do mniej efektywnej pracy urządzenia. Kotły przewymiarowane często pracują poniżej swojej nominalnej mocy, co prowadzi do szybszego zużycia paliwa, wyższej emisji zanieczyszczeń i konieczności częstszego czyszczenia. Nawet mała nadwyżka mocy, jak w przypadku wyboru kotła 12 kW zamiast 9 kW, może nie być odczuwalna podczas laboratoryjnych testów, ale w codziennej eksploatacji może wiązać się z wyższymi kosztami i mniejszą efektywnością. W przypadku niektórych specjalistycznych kotłów, jak kotły zgazowujące drewno, producenci mogą zalecać stosowanie z buforem ciepła. Taka konfiguracja pozwala na bardziej stabilną i efektywną pracę kotła przy pełnej mocy nominalnej, ale należy pamiętać, że nie jest to zalecane dla wszystkich typów kotłów.

Kotły elektryczne a możliwości sterowania nimi

Jakie możliwości sterowania dają kotły centralnego ogrzewania? Kocioł elektryczny wyposażony jest w grzałkę wykonaną z metalowego drutu oporowego w osłonie stalowej, mosiężnej lub miedzianej. Liczba takich grzałek zależy od mocy konkretnego urządzenia. W przypadkach, gdy kocioł jest wyposażony w większą liczbę grzałek, uruchamiają się one sekwencyjnie — w zależności od zapotrzebowania na moc w danym momencie. Kocioł elektryczny centralnego ogrzewania umożliwia dopasowanie mocy do rzeczywistego zapotrzebowania budynku na ciepło. Parametrem regulacyjnym może być temperatura zewnętrzna (tak zwane sterowanie pogodowe) bądź też temperatura, która panuje w pomieszczeniu kontrolnym (sterowanie pokojowe) albo temperatura wody powrotnej. Sterowanie kotłem elektrycznym odbywa się z wykorzystaniem programatora. Można ustawić na nim dobowe oraz tygodniowe cykle pracy i tym sposobem regulować wymaganą temperaturę w pomieszczeniach. 

Kocioł elektryczny — regulacja temperatury w zasobniku

Kocioł centralnego ogrzewania daje także możliwość regulacji temperatury wody w zasobniku c.w.u. (zasobniku ciepłej wody użytkowej). W takich przypadkach programator umożliwia załączanie pompy cyrkulacyjnej zgodnie z zaplanowanym harmonogramem dobowym oraz tygodniowym. Kocioł centralnego ogrzewania elektryczny daje zatem spore możliwości konfiguracji.

Dlaczego nasza oferta?

Dlaczego warto zakupić u nas przykład kocioł elektryczny CO? Choćby z tego powodu, że gwarantujemy fachowe doradztwo. Dokonaj zakupu odpowiedniego kotła CO (kotła centralnego ogrzewania), a w przypadku jakichkolwiek pytań skontaktuj się wcześniej z nami. Chętnie opowiemy Ci, czym charakteryzują się na przykład poszczególne kotły elektryczne, a także kotły olejowe i gazowe. Technika grzewcza to nasza specjalizacja.

Stawiamy też na wyłącznie najlepszych producentów kotłów CO, co sprawia, że gwarantujemy najwyższą jakość. Zarówno elektryczne kotły centralnego ogrzewania, jak i kotły gazowe zawsze wykazują się więc optymalną wydajnością. Szeroki wybór różnego typu kotłów elektrycznych, kotłów na paliwo stałe gaz, sprawia, że kupują u nas zarówno instalatorzy, jak i firmy wykonawcze i ogólnobudowlane oraz generalni wykonawcy. Właściciele takich działalności chcą bowiem zaoferować swoim klientom między innymi możliwie najlepsze kotły na paliwo stałe. Dostęp do najlepszych producentów kotłów CO daje taką możliwość. Bez względu na to, czy interesuje Cię kocioł na paliwo stałe, gaz, olej, czy też jeszcze inny wariant, odnajdziesz u nas odpowiednie rozwiązanie. Zapraszamy do kontaktu z nami oraz do skorzystania z naszej oferty elektrycznych kotłów CO (elektrycznych kotłów centralnego ogrzewania), kotłów na paliwo stałe gaz oraz innych niezawodnych urządzeń grzewczych. Hurtownia instalacyjna HYDROSOLAR, a raczej cała sieć hurtowni to nieprzypadkowo tak często polecana marka. Dokonaj zakupu na przykład kotła elektrycznego lub dowolnego kotła na paliwo stałe.