Optymalizatory mocy

Obraz
fotowoltaika

Więcej energii z paneli fotowoltaicznych w punkcie zacienionym? Tak, to możliwe. Pomoże Ci w tym optymalizator mocy z Hydrosolar. Tu znajdziesz wyłącznie produkty sprawdzonej jakości od uznanych producentów.

Zdarza się, że montujesz instalacje fotowoltaiczne w miejscach częściowo zacienionych. Jeśli chcesz poprawić ich wydajność - pomoże Ci w tym optymalizator mocy.

Optymalizatory mocy w Hydrosolar

Urządzenia dostępne w naszej Hurtowni doskonale sprawdzą się w gospodarstwie domowym, rolnym czy też w przedsiębiorstwie. Wszędzie tam, gdzie liczą się oszczędności

Instalacja fotowoltaiczna w celu osiągnięcia najlepszej pracy, wręcz wymaga stosowania optymalizatora mocy. 

W Hydrosolar masz dostęp do najlepszych optymalizatorów mocy na rynku, w atrakcyjnych cenach. Zapewnij sobie lepszy monitoring instalacji fotowoltaicznej.

Wygodne zakupy, wiele możliwości

Obraz
Ikona produkty

Online na hydrosolar24.pl

 • dostępność 24/7
 • sprawdzanie dostępności i cen
 • śledzenie zamówień
 • historia zakupów
Kupuj online
Obraz
Ikona sklepu

W hurtowni SHI

 • 90 punktów w całej Polsce
 • ok. 3500 produktów dostępnych od ręki w każdej hurtowni
 • blisko Ciebie i Twoich inwestycji
Sprawdź adres hurtowni
Obraz
Ikona klienta

Sprzedaż doradcza

 • indywidualny opiekun
 • oferty szyte pod inwestycję 
 • kompletacja dostaw 
 • współpraca z projektantami 
Sprawdź telefony

Optymalizatory mocy - czy to się opłaca?

Mimo, że każdy moduł wymaga osobnego optymalizatora mocy, warto rozważyć ten zakup. Szczególnie, gdy panele fotowoltaiczne montujemy w miejscach częściowo zacienionych lub na dachach wielospadowych. Optymalizator mocy sprawia, że panele stają się w pełni samodzielne i każdy wypracowuje maksymalne uzyski w punkcie mocy maksymalnej na poziomie pojedynczego modułu, niezależnie od pozostałych. 

Jak działa optymalizator mocy  instalacji fotowoltaicznej?

Panele fotowoltaiczne bez optymalizatora mocy są tak mocne, jak ich najsłabsze ogniwo. Jeśli jedno z ogniw jest bardziej zacienione, zabrudzone lub uszkodzone, to wszystkie panele fotowoltaiczne pracują gorzej, a efektywność całej instalacji jest mniejsza.

Inaczej dzieje się w przypadku zainstalowania optymalizatora mocy. Wtedy każdy panel pracuje “w swoim rytmie” i pojedyncze ogniwo nie blokuje większej produkcji energii przez pozostałe moduły. 

Optymalizator mocy odnajduje punkt mocy maksymalnej dla każdego panelu PV. Następnie, biorąc pod uwagę warunki pracy wykorzystuje go, by moduły fotowoltaiczne osiągnęły najlepszą efektywność. Tak właśnie działa optymalizator mocy. Dzięki niemu uzyskujemy lepszą i wydajniejszą produkcję energii z każdego modułu.

Jaki optymalizator mocy wybrać?

Nie jesteś pewny, który optymalizator mocy wybrać? Nic trudnego - zapytaj inżyniera OZE. Pomoże Ci skompletować zestaw, dobierze panele, falowniki oraz zaproponuje odpowiednie optymalizatory mocy: chcę zapytać.

 

Nie ma tu tego, czego szukasz?