Odwodnienia dachowe i tarasowe

Obraz
systemy instalacyjne

W ofercie HYDROSOLAR znajdziesz najlepszej jakości odwodnienia dachowe od renomowanych producentów, które gwarantują bezawaryjność, sprawne odprowadzenie wody, a także wygodę montażu.

HYDROSOLAR - wpusty dachowe i inne produkty do odwadniania dachów

Wybierz odpowiednie do konstrukcji dachu elementy, które zagwarantują skuteczność i wydajność instalowanego odwodnienia dachowego. W naszej hurtowni znajdziesz m.in.: wpusty dachowe, odwodnienie grawitacyjne, pierścienie odwadniające, nadbudowy do wpustów, przedłużki i inne elementy, które pomogą Ci zrealizować montaż szybko i efektywnie. 

Wygodne zakupy, wiele możliwości

Obraz
Ikona produkty

Online na hydrosolar24.pl

 • dostępność 24/7
 • sprawdzanie dostępności i cen
 • śledzenie zamówień
 • historia zakupów
Kupuj online
Obraz
Ikona sklepu

W hurtowni SHI

 • 90 punktów w całej Polsce
 • ok. 3500 produktów dostępnych od ręki w każdej hurtowni
 • blisko Ciebie i Twoich inwestycji
Sprawdź adres hurtowni
Obraz
Ikona klienta

Sprzedaż doradcza

 • indywidualny opiekun
 • oferty szyte pod inwestycję 
 • kompletacja dostaw 
 • współpraca z projektantami 
Sprawdź telefony

Odpowiednie odwodnienie - zadbaj na etapie projektu

Jako architekt wiesz, że projekt odwodnienia może zadecydować o ostatecznym efekcie wizualnym elewacji budynku. Dlatego na etapie projektowania zadbaj o wybór systemu odwodnienia dachowego, a następnie w projekcie wykonawczym zaznacz szczegóły instalacji dla ekipy montażowej. Dotyczy to zarówno budynków komercyjnych, jak i domów. 

Odpowiednie odwodnienie - to bezpieczeństwo elewacji

Przy projektowaniu odwodnień liczy się odpowiedni dobór materiałów, na przykład rynien, które zagwarantują wzrost prędkości przepływu wody.  Pamiętaj, że montaż rynien ma wpływ na bezpieczeństwo i trwałość nie tylko dachu, ale całej elewacji budynku. Błędy na tym etapie mogą skutkować uszkodzeniami i mało estetycznymi plamami na zewnętrznych ścianach. A to z kolei prowadzi to do stopniowego niszczenia konstrukcji budynku.

Sposoby odwodnienia dachu płaskiego

W przypadku dachu płaskiego odprowadzenie wody deszczowej można wykonać na kilka sposobów. Przed wyborem rozwiązania należy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo i ochronę elewacji. Nierzadko, samo zamontowanie rynien może nie wystarczyć. Szczególnie jeśli dach jest płaski i nie ma skosów. W takim przypadku rozwiązaniem może okazać się montaż systemów wewnętrznych i zainstalowaniu wpustów dachowych. Systemy wewnętrzne mają za zadanie odprowadzenie wody zebranej na pokryciu wierzchnim, jak i z izolacji przeciwwodnej. 

Szukasz dobrego rozwiązania do odwodnienia dachu płaskiego? Zapytaj doradcę klienta HYDROSOLAR. Przedstawi najlepsze rozwiązania w najkorzystniejszej cenie. Z jego pomocą łatwo wybierzesz wpusty dachowe do montażu na dachach płaskich oraz dopasowane do powierzchni dachu.

Odwodnienie podciśnieniowe - wzrost prędkości przepływu wody

Odwodnienie podciśnieniowe pozwala na efektywniejsze w porównaniu do systemów tradycyjnych (rynien) odprowadzenie wody deszczowej

Wpusty dachowe posiadają przegrodę powietrzną, która po napełnieniu i przekroczeniu poziomu wody powoduje zamknięcie dopływu powietrza. W ten sposób zgromadzona woda przepływa do rur. 

To rozwiązanie umożliwia wykorzystanie rur o mniejszej średnicy. Dodatkowo rury nie potrzebują spadku, co znacznie ułatwia rozmieszczenie ich w konstrukcji budynku. Duże ciśnienie wody umożliwia samoczynne czyszczenie rur, co ma wpływ na późniejsze zmniejszenie kosztów konserwacji.

Odwodnienie grawitacyjne

Odwodnienie grawitacyjne jest najbardziej popularnym rozwiązaniem stosowanym w budownictwie jednorodzinnym. Jest prostsze w wykonaniu i działaniu niż system podciśnieniowy. Polega na wykorzystaniu sił grawitacyjnych oraz wpustów dachowych. Woda odpływa przez rury ułożone w kierunku odpływu. 

Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z ekspertem HYDROSOLAR, który podpowie jak zapewnić sprawniejsze odprowadzenie wody deszczowej.

Nie ma tu tego, czego szukasz?