Zmiękczacze wody

Obraz
HYDROSOLAR_Uzdatnianie wody

W naszej ofercie znajdziesz zmiękczacze do wody, które zamontujesz zarówno w gospodarstwach domowych,  jak i kotłowniach i obiektach użyteczności publicznej. Dobierając odpowiednie urządzenie do specyfiki realizowanej inwestycji budowlanej zwróć przede wszystkim uwagę na wymiary urządzenia, przepływ wody oraz posiadane atesty. Ważne dla Twoich klientów mogą być również kwestie związane z automatyką urządzenia, żywotnością baterii oraz zużyciem soli na regenerację. 

Zmiękczanie wody - produkty w ofercie HYDROSOLAR

W ofercie HYDROSOLAR znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by zapewnić skuteczne zmiękczanie wody:

 • zmiękczacze kompaktowe,
 • zmiękczacze jednokolumnowe,
 • zmiękczacze dwukolumnowe,
 • akcesoria do zmiękczaczy wody,
 • chemię do zmiękczaczy wody,
 • systemy automatyzacji i sterowania do zmiękczaczy wody. 

Wygodne zakupy, wiele możliwości

Obraz
Ikona produkty

Online na hydrosolar24.pl

 • dostępność 24/7
 • sprawdzanie dostępności i cen
 • śledzenie zamówień
 • historia zakupów
Kupuj online
Obraz
Ikona sklepu

W hurtowni SHI

 • 90 punktów w całej Polsce
 • ok. 3500 produktów dostępnych od ręki w każdej hurtowni
 • blisko Ciebie i Twoich inwestycji
Sprawdź adres hurtowni
Obraz
Ikona klienta

Sprzedaż doradcza

 • indywidualny opiekun
 • oferty szyte pod inwestycję 
 • kompletacja dostaw 
 • współpraca z projektantami 
Sprawdź telefony

Jaki zmiękczacz wody wybrać?

Najpopularniejszym typem zmiękczaczy wody są urządzenia działające na zasadzie wymiany jonowej. Jony sodu zastępują jony wapnia i magnezu naturalnie znajdujące się w wodzie. W ten sposób uzyskujemy tzw. miękką wodę. Po jakimś czasie funkcje żywicy jonowymiennej ulegają stopniowemu wyczerpaniu i konieczny jest proces odwrotny do procesu zmiękczania wody. Wykorzystuje się wtedy rozwór soli, która powinna być regularnie uzupełniania w zbiorniku.

Jak działa zmiękczacz wody? 

Zmiękczacze do wody działają w taki sposób, że złoża jonowymienne przejmują czynniki, powodujące twardość wody. W ten sposób dochodzi do całkowitej wymiany jonów wapnia i magnezu, a także nie dochodzi do tworzenia trudnego do usunięcia kamienia, który tworzy się z soli tych pierwiastków. Zmiękczacze do wody są wyposażone w zawór mieszający, pozwalający na ustawienie takiej końcowej twardości zmiękczonej wody, która jest zgodna z normą. 

Wymiana ma miejsce podczas przepływu wody przez żywicę jonowymienną, która znajduje się w zbiorniku - kolumnie jonitowej. Złoże ma bowiem w sobie wiele ujemnie naładowanych miejsc (tak zwanych centrów aktywnych), które przyciągają dodatnie kationy. Jony wapnia oraz magnezu wymieniane są natomiast na jony sodu, które nie powodują twardości. Sprawdź, kiedy zastosowanie zmiękczacza do wody jest nieocenione. 

Kiedy może się przydać zmiękczacz do wody? 

Coraz więcej osób decyduje się na montaż zmiękczacza wody do domu jednorodzinnego. Zmiękczacz wody do domu jednorodzinnego przydaje się często wtedy, gdy woda pochodzi z własnego ujęcia. Jeżeli więc Twoi klienci pobierają wodę ze studni, najczęściej nie spełnia ona norm wody do picia. W takich przypadkach na uzdatnianie składają się procesy, takie jak:

 • filtracja wstępna, 
 • odżelazianie wody oraz 
 • filtracja multifunkcyjna wraz ze zmiękczaniem wody.

Zanim stacja zmiękczania wody zostanie założona u Twoich klientów, powinno się wykonać badanie próbki wody w specjalistycznym laboratorium - na przykład w wodociągach lub w sanepidzie. 

Zmiękczacz kompaktowy odnajduje zastosowanie także wtedy, gdy Twoi klienci korzystają z wody wodociągowej. Woda z takiego źródła może spełniać normy wody do picia nawet wtedy, gdy jest wodą twardą. Jednak jeśli Twoi klienci nie zdecydują się na zmiękczacze wody do mieszkania, może dojść do zniszczenia armatury, urządzeń AGD oraz instalacji wodnych i grzewczych. Dodatkowo często pojawiają się w takich przypadkach trudne do usunięcia osady między innymi na bateriach oraz na kabinie prysznicowej. 

Zdecydowanie warto zatem polecić klientom zmiękczacz wody w przypadku, gdy woda, która jest dostarczana do ich domów jest zbyt twarda. Jedną z oznak takiej sytuacji jest między innymi jej nieprzyjemny zapach oraz smak. Odpowiednio dopasowane oraz zamontowane urządzenie może pomóc w poprawie smaku i zapachu wody poprzez redukcję jej twardości, a także usunięcie niektórych zanieczyszczeń. Pamiętaj też o tym, aby zarekomendować swoim klientom nie tylko odpowiedni zmiękczacz wody do domu, ale również sól do zmiękczacza wody. Oprócz wiedzy na temat doboru odpowiedniej soli do zmiękczacza wody i najlepszego urządzenia, zwróć także uwagę na zalety oferowanych rozwiązań.

Jakie zalety mają zmiękczacze wody?

Jeżeli zainstalujesz w domu swojego klienta solidny zmiękczacz wody, z pewnością doceni on fakt, że tego rodzaju urządzenie:

 • gwarantuje ochronę urządzeń grzewczych i instalacji, wpływając na dłuższą żywotność, 
 • pozwala zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie,
 • zwiększa sprawność instalacji grzewczych, 
 • doprowadzi do zmniejszenia osadów na armaturze i ceramice, 
 • wydłuży żywotność sprzętów AGD, 
 • zmniejszy zużycie detergentów do mycia i sprzątania nawet o sześćdziesiąt procent, 
 • sprawi, że skóra po kąpieli będzie zdrowsza i bardziej miękka, a włosy także będą się lepiej prezentować.

Gdzie zamontować zmiękczacze wody do domu? 

Zmiękczacze wody do domu powinny być montowane możliwie najbliżej miejsca, w których woda wpływa do obiektu. Z tego powodu w wielu przypadkach montażu dokonuje się w piwnicy lub w pomieszczeniu gospodarczym przed kotłem bądź też podgrzewaczem wody. To istotne, ponieważ woda, która wpływa do kotła lub podgrzewacza jest nieuzdatniona, co może powodować korozję wewnątrz tego urządzenia. Spore znaczenie ma także fakt, że w momencie, gdy zmiękczacz wody do domu zostanie umieszczony za kotłem albo za podgrzewaczem, wysoka temperatura cieczy może spowodować uszkodzenie zmiękczacza. Pamiętaj też o tym, że kompaktowe zmiękczacze wody, muszą mieć dostęp do gniazdka elektrycznego. Dlatego należy je umiejętnie instalować. 

Zmiękczacze wody do mieszkania można zamontować, gdy mamy dostęp do instalacji z zimną. Najlepiej, aby kuchnia oraz łazienka miały jeden pion. Stacja zmiękczania wody montowana jest zawsze na instalacji wody zimnej. Za sprawą takiego jej ustawienia urządzenia, takie jak na przykład pralka oraz zmywarka korzystają ze zmiękczonej wody. Istotne jest, że ciepłej wody nie można zmiękczyć, jednak Twoi klienci do mycia rąk bądź też do kąpieli mogą wykorzystywać wodę ciepłą, czyli zmieszaną wodę zimną (zmiękczoną) oraz gorącą (twardą). W ten sposób uzyskiwane jest ograniczenie poziomu twardości wody. Jeżeli interesuje Cię uzdatnianie wody w szerszym zakresie, sprawdź naszą ofertę.

Skorzystaj z pomocy doradcy HYDROSOLAR

Polecamy kontakt z naszym ekspertem, który doradzi Ci jaki zmiękczacz wody dobrać do realizowanej inwestycji budowlanej. Mamy w ofercie również szereg produktów dodatkowych do zmiękczaczy np. filtry czy chemia. W ofercie HYDROSOLAR możesz wybierać spośród urządzeń najlepszej jakości, pochodzących wyłącznie od sprawdzonych producentów. 

Jakie cechy powinien mieć zmiękczacz wody?

Zmiękczacz wody powinien być dopasowany do poziomu przepływu wody na inwestycji, odporny na przerwy napięcia oraz charakteryzować się długą żywotnością wymiennika jonitowego. W celu dobrania odpowiedniego urządzenia zachęcamy do kontaktu z naszym ekspertem HYDROSOLAR. Dysponujemy ogromnym doświadczeniem i chętnie wspieramy między innymi instalatorów oraz firmy wykonawcze i ogólnobudowlane, generalnych wykonawców, firmy wykończeniowe, a także te, które specjalizują się w armaturze łazienkowej, architektów i projektantów. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami w przypadku pytań oraz do dokonywania zamówień w HYDROSOLAR. Sprawdź naszą ofertę między innymi zmiękczaczy kompaktowych i postaw na najlepsze zmiękczacze wody!

Nie ma tu tego, czego szukasz?