Artykuły branżowe

Fakty i mity o pompach ciepła

Technologie grzewcze nieustannie się rozwijają. Dzięki temu też pompy ciepła zyskują coraz większą popularność. Jak każda nowa technologia, powiązane są one również mitami, które mogą wprowadzać w błąd potencjalnych inwestorów. Dla instalatorów pomp ciepła kluczowa jest zatem wiedza na temat tego, co jest faktem, a co przyjętym mitem, aby w rozmowach z klientami przekazywać rzetelne informacje. Dowiedzmy się więcej na ten temat!

Czym kierować się w doborze elektrycznych pojemnościowych podgrzewaczy wody?

Elektryczny podgrzewacz wody pojemnościowy, znacząco zwiększa komfort korzystania z sanitariatów, bo oferuje dostęp do ciepłej wody od razu po odkręceniu kranu. Warto jednak pamiętać, że przed montażem konkretnego modelu należy dokładnie określić potrzeby i oczekiwania wszystkich użytkowników, bo tylko właściwie dobrane urządzenie zapewni komfortową eksploatację. Jaka pojemność podgrzewacza elektrycznego będzie optymalna?

Nowy typoszereg pomp cyrkulacyjnych COMFORT – inteligentna i efektywna cyrkulacja ciepłej wody

Instalacje cyrkulacyjne c.w.u. zapewniają użytkownikom przede wszystkim komfort dostępu do ciepłej wody, bez oczekiwania, aż nagromadzona w rurach zimna woda zostanie zastąpiona podgrzaną. Pozwalają także zaoszczędzić rocznie setki litrów wylewanej do kanalizacji czystej wody pitnej, przeciwdziałając w ten sposób marnotrawstwu tego cennego zasobu. By instalacja cyrkulacji ciepłej wody spełniała swoje zadania i pracowała oszczędnie potrzebna jest właściwa pompa cyrkulacyjna.

Zaciskarki do rur RIDGID

Wykonywanie połączeń w instalacjach hydraulicznych bez zaciskarki do rur to dość mozolne, czasem nawet i niebezpieczne zadanie. W poniższym artykule przedstawimy kilka produktów od firmy, która — o czym wiele osób nie wie — zrewolucjonizowała rynek instalacyjny i opracowała od podstaw autorską technologię zaciskania. Zaciskarki do rur RIDGID — co warto wiedzieć? Jak wybrać odpowiedni model?

Klimakonwektory zasilane pompą ciepła

Instalacja niskotemperaturowa nie musi być koniecznie połączona z ogrzewaniem podłogowym — bardzo dobrze sprawdzają się również grzejniki rewersyjne, czyli klimakonwektory. Wyjaśniamy, jak wybrać klimakonwektor do stosowania z pompą ciepła zgodnie z potrzebami danego projektu.

Tworzenie konstrukcji z pompami ciepła w budynkach wysokich: Instrukcja krok po kroku

Pompy ciepła kojarzą się przede wszystkim z instalacjami wykonywanymi dla budynków jednorodzinnych. Warto jednak podkreślić, że takie urządzenia mogą też dostarczać ciepło i ogrzewać wodę użytkową w wielopoziomowych obiektach zamieszkanych przez kilka lub wiele rodzin. Prawidłowo wykonana konstrukcja z pompami ciepła w budynkach wielorodzinnych zapewnia pożądany komfort termiczny, a przy tym przyczynia się do wyraźnego obniżenia kosztów. Jak powinna wyglądać instalacja pomp ciepła w budynkach zamieszkania zbiorowego?

Hydrosolar - jeszcze lepsze ceny!

Okazje cenowe, dodatkowe rabaty, kredyt na zakupy, szybka dostawa, porady specjalistów – dziesiątki korzyści dla zarejestrowanych klientów B2B. Załóż konto i kupuj taniej!

Idealna łazienka?

Stwórz ją z ELEMENTS! 
Sprawdź najlepsze rozwiązania architektów i producentów dla łazienek prywatnych i komercyjnych.
  

Poznaj ELEMENTS

Idealna łazienka?

Stwórz ją z ELEMENTS! 
Sprawdź najlepsze rozwiązania architektów i producentów dla łazienek prywatnych i komercyjnych.