Elektromet

Elektromet Logo

Elektromet to wiedza i doświadczenie w zakresie efektywnego i funkcjonalnego gromadzenia oraz ogrzewania c.w.u. i c.o. Od prawie 50 lat zajmujemy się projektowaniem i produkcją podgrzewaczy i wymienników do c.w.u.

Analizując rynek dobieramy parametry produktów tak, aby w najlepszy sposób odpowiadały potrzebom użytkowników w związku z czym rozbudowaliśmy dotychczasowy asortyment UNO i DUO o wymienniki specjalistyczne:

  • DUO-S – dwie niezależne wężownice zlokalizowane w dolnej części ogrzewające całą pojemność wymiennika z dwóch niezależnych źródeł,
  • TRIO – trzy niezależne wężownice ogrzewające wymiennik z trzech niezależnych źródeł lub jednego albo dwóch źródeł przy zewnętrznym połączeniu wężownic w pionie albo poziomie,
  • MAX+ – jedna wężownica na całej wysokości wymiennika o dużej powierzchni wymiany dedykowana do pomp ciepła lub rozwiązań w których wymagana jest duża wydajność c.w.u,
  • PC – wężownica w wężownicy na całej wysokości wymienika o jeszcze większej niż MAX+ powierzchni wymiany oraz wydajności c.w.u.,
  • PC DUO – połączenie funkcjonalności PC z rozwiązaniem DUO (dwie sekcje po dwie połączone wężownice) – dwa niezależne źródła ciepła z bardzo dużymi powierzchniami wymiany.

Wymagania w zakresie transportu urządzeń do miejsc montażu wymagały zmian średnicy najbardziej typowych produktów do szerokości otworów drzwiowych (poniżej 70 cm lub poniżej 80 cm).

W zakresie techniki buforowej proponujemy jednoczesne gromadzenie wody kotłowej jak i przepływowe ogrzewanie c.w.u (bufory INOX), gromadzenie wody kotłowej i pojemnościowe ogrzewanie c.w.u. (bufory MULTI) oraz gromadzenie wody kotłowej i pojemnościowe ogrzewanie c.w.u. również z dodatkowego kotła (bufory MULTI DUO).

Indywidualne potrzeby wymagają indywidualnych rozwiązań – zarówno w zakresie wymienników stojących jak i buforów realizujemy projekty dopasowane do wymagań – zarówno w zakresie przyłączy, wielkości i układu wężownic, ciśnienia i temperatury pracy. Jednym z ciekawszych rozwiązań w tym zakresie są wymienniko-bufory PCB (wymiennik w górnej części i bufor w dolnej części urządzenia).

Elektromet - produkty