De Dietrich – nowe kotły kondensacyjne

Nowe kotły De Dietrich serii MPX!

Technologia kondensacji – wydajność i ochrona środowiska

Wykorzystując ciepło utajone pary wodnej zawartej w spalinach, technologia kondensacji odzyskuje możliwie największą ilość energii. Kocioł gazowy kondensacyjny MPX Compact charakteryzuje się najwyższą sprawnością – sięga ona aż 109%.

Dzięki technologii kondensacji, palnikowi o niskiej emisji NOx i wydajnemu wymiennikowi ze stali nierdzewnej, można uzyskać
oszczędność energii do 30% w porównaniu z kotłami starszej generacji. Większa sprawność urządzenia przekłada się na niższą emisję szkodliwych substancji, poszanowanie środowiska naturalnego, a do tego oszczędności w domowym budżecie.

Maksymalny komfort i efektywność dzięki kondensacji!

>> Kompaktowy i ekonomiczny
>> Niezawodny i sprawdzony w działaniu
>> Łatwa instalacja

Idealny kocioł na zamianę

MPX Compact to nowoczesna odpowiedź na potrzeby użytkownika

Kompaktowy i ekonomiczny

Kompaktowy i ekonomiczny

Kocioł MPX Compact charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami: 400 x 700 x 299 mm, a dodatkowo jest bardzo lekki. Jego kompaktowa konstrukcja umożliwia montaż kotła nawet w małych pomieszczeniach i na ścianach, gdzie każdy centymetr kwadratowy ma znaczenie. MPX Compact swoim estetycznym wzornictwem wpisuje się w najnowocześniejsze trendy wystroju wnętrz. MPX Compact jest bardzo ekonomiczny, bo dzięki procesowi kondensacji wykorzystuje ciepło utajone spalin, zwiększając swoją efektywność aż do 109%.

Niezawodny i sprawdzony w działaniu

Niezawodny i sprawdzony w działaniu

Solidny kocioł z wymiennikiem wykonanym z odpornej stali nierdzewnej oraz z korpusem wodnym wykonanym z mosiądzu. W ciągu 20 lat zainstalowano w Europie wiele milionów takich wymienników, co potwierdza ich użyteczność i trwałość.

Łatwa instalacja

Łatwa instalacja

Oferta kotłów MPX Compact została uzupełniona nowym zestawem podłączeniowym z kompletem zaworów, dzięki czemu instalacja nowego kotła jest jeszcze łatwiejsza, a podłączenia wkomponowują się w estetyczny wygląd pomieszczenia.

Wymagająca marka

Wymagająca marka

Sukces De Dietrich od stuleci opiera się na prawdziwych wartościach, takich jak jakość, niezawodność, trwałość. De Dietrich dbając o środowisko i Państwa komfort, wykorzystuje aktualnie różne źródła energii odnawialnych, chroniąc naszą planetę. Urządzenia grzewcze marki De Dietrich są szczytem innowacji i dzięki zaangażowaniu szeregu inżynierów i specjalistów De Dietrich charakteryzują się optymalną jakością i rzadko spotykaną wysoką trwałością.

NOWY SYSTEM GAC ELEKTRONICZNEJ KONTROLI SPALANIA

GAC – Gas Adaptive Control

Jest to nowoczesny system, który dzięki systemowi elektronicznej kontroli i zaworowi elektronicznemu gazu gwarantuje automatyczną kontrolę spalania, które zapewnia stałe parametry najwyższej wydajności.
Zalety:
• brak konieczności regulacji manualnej – bez pomiarów, kalibracji czy wymiany dysz
• dzięki systemowi GAC kocioł samoczynnie dostosowuje się do jakości gazu i długości przewodów spalinowych, utrzymując przy tym stałą wydajność
• dzięki kontroli spalin kocioł samoczynnie reguluje się, aby utrzymać najwyższą sprawność, zapewniając przy tym zmniejszenie zapotrzebowania na energię
i minimalizację emisji szkodliwych substancji

Wysokie parametry eksploatacyjne

PARAMETRY ENERGETYCZNE

 • Sprawność przy niskim obciążeniu do 109 %
 • Klasa efektywności energetycznej A (sezonowa efektywność energetyczna = 93%)
  zgodnie z dyrektywą Ekoprojektu
 • Sprawność jest optymalna w każdym zakresie modulacji dzięki podwójnemu
  przepływowi spalin w wymienniku
 • Szeroki zakres modulacji od 14 do 100% mocy celem dostosowania do
  zapotrzebowania na ogrzewanie i c.w.u. (od 3,7 do 34 kW)

PARAMETRY ŚRODOWISKOWE

 • Klasa 6 według EN 15502-1: zgodność z przyszłymi wymaganiami od 2018 r. zgodnie
  z dyrektywą Ekoprojektu
 • Palnik cylindryczny ze stali szlachetnej, dzięki któremu możliwa jest niska emisja NOx : < 20 mg/kWh

KOMFORT

 • Cicha praca: obudowa kotła posiada izolację dźwiękochłonną – Poziom mocy akustycznej <50 dB(A) przy mocy znamionowej
 • Poziom komfortu*** ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) zwiększony do 15,8 l/min zgodnie z normą EN 13203-1

NIEZAWODNOŚĆ I SOLIDNOŚĆ

 • Korpus kotła ze stali nierdzewnej
  – Zastosowanie stali nierdzewnej o wysokiej jakości, o niskiej
  wrażliwości na jakość wody, wysokiej odporności na korozję
  – Koncepcja będąca szczytem innowacji
 • Korpus wodny wykonany w 100% z mosiądzu dla sprawdzonej
  niezawodności
 • Zintegrowane filtry c.o. i c.w.u.
 • Prosty i funkcjonalny regulator, z regułą: 1 przycisk = 1 funkcja

MODULACJA 1:7

• Większa sprawność dzięki mniejszej ilości załączeń/wyłączeń kotła. Zmniejszenie tej ilości daje efekty w postaci znacznego zmniejszenia zapotrzebowania na energię (8-10 %) oraz zmniejszenia ilości szkodliwych substancji emitowanych do środowiska
• Dostosowanie mocy grzewczej kotła do aktualnego zapotrzebowania na ciepło zapobiega nadmiernemu przegrzaniu/niedogrzaniu pomieszczeń budynku

INFORMACJE O PRACY KOTŁA NA ŻYCZENIE

Naciskając dedykowany przycisk na panelu sterowania, możemy się dowiedzieć różnorodnych informacji o działaniu kotła, takich jak ciśnienie wody w obiegu grzewczym, zadaną temperaturę zasilania ogrzewania, temperaturę powrotu z ogrzewania, temperaturę zewnętrzną (jeżeli zamontowano czujnik pogodowy) oraz zadaną temperaturę c.w.u.

WSZYSTKO POD KONTROLĄ

Kotły MPX Compact są wyposażone w konsolę z cyfrowym, podświetlanym wyświetlaczem ciekłokrystalicznym, z szeregiem dedykowanych przycisków, które znacznie ułatwiają obsługę kotła. Regulacja temperatury c.w.u. i c.o. nie wymaga wchodzenia do menu, ale odbywa się za pomocą wygodnych przycisków z przodu kotła. Czytelny wyświetlacz umożliwia prezentację i szybką zmianę pozostałych parametrów pracy kotła.

Modele

Wymiary i ciężar: H = wysokość, L = szerokość, W = głębokość , V= objętość, Ø= średnica