Botament: Systemowe rozwiązania z zakresu chemii budowlanej

Opublikowane: 8 listopada 2023
Obraz
botament

Chemia budowlana jest szeroką kategorią produktów, które są stosowane w różnych pracach budowlanych, remontowych i wykończeniowych jak np. w budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej oraz przemyśle. Rozwiązania najwyższej jakości w tym zakresie oferuje Botament – producent chemii budowlanej i dostawca HYDROSOLAR. W swojej ofercie znajdziemy profesjonalne systemy z zakresu hydroizolacji pod okładziny ceramiczne wewnątrz jak i na zewnątrz budynków, a także fundamentów, tarasów i balkonów oraz klejenia i spoinowania płytek.

Jakość, którą potrzebujesz na budowie
Marka Botament oferuje produkty odpowiadające najwyższym standardom oraz wymogom budowlanym: kleje, fugi, zaprawy do fug, folie w płynie, maty hydroizolacyjne 2w1, płyty budowlane.

KLEJENIE PŁYTEK OD S DO XXL

Botament M20 HP to zaprawa klejowa, która dzięki technologii High Elastic Fibers charakteryzuje się wysoką elastycznością i wytrzymałością. Zapewnia również lepsze przenoszenie naprężeń wynikających z pracy podłoża i zmian temperatury. Dodatkowo, dzięki swojej formule, ogranicza nasiąkliwość, co zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni. Jest idealnym rozwiązaniem do pomieszczeń wilgotnych, takich jak łazienki czy prysznice.

Obraz
chemia budowlana biotament

Przy klejeniu płyt wielkoformatowych gresowych, kamiennych czy betonowych należy stosować specjalne zaprawy klejowe, które utrzymają ciężar płyty i zapewnią jej przyczepność do podłoża. Tutaj zalecamy używanie dedykowanych zapraw klejowych, takich jak Botament M21 HP (ściana, posadzka) i Botament M29 HP (tylko posadzka). To wysokoelastyczne zaprawy klejowe, idealne do takich zastosowań. Ich szczególną cechą jest krystalizacja wody podczas procesu wiązania, co zapewnia równomierne przyleganie pod płytką.

 

Obraz
chemia budowlana biotament
Obraz
chemia budowlana biotament

FUGI

Botament oferuje szeroki wybór fug oraz silikonów do wszystkich rodzajów płytek oraz obszarów zastosowania zarówno wewnątrz,  jak i na zewnątrz, w budownictwie mieszkaniowym użyteczności publicznej oraz przemyśle.

Fuga Botament M44 NC Power FLEX zapewnia perfekcyjnie czyste i gładkie powierzchnie. Dzięki technologii Natural Clean Power jest hydrofobowa, odpycha wodę i brud, utrzymując fugę w doskonałym stanie.

Obraz
chemia budowlana biotament
Obraz
chemia budowlana biotament

Kolejnym rodzajem jest fugi jest zaprawa Multifuge Diamond MAX. To trzykomponentowa formuła, która umożliwia łatwą aplikację i długotrwałą obróbkę. Jej kremowa konsystencja ułatwia pracę, a zmywanie odbywa się tylko przy użyciu zimnej czystej wody, bez konieczności dodatkowych środków. Multifuge Diamond MAX spełnia najwyższe wymagania odporności chemicznej i mechanicznej, dzięki temu z powodzeniem może być stosowana wszędzie tam, gdzie panują niesprzyjające warunki, takie jak niekorzystny wpływ wilgoci, kwasów, olejów czy środków czyszczących np. zakłady przemysłowe, myjnie, warsztaty, baseny.

Obraz
chemia budowlana biotament

FOLIE W PŁYNIE

Botament DF9 Plus to elastyczna folia w płynie, idealna do hydroizolacji wilgotnych pomieszczeń, takich jak łazienki i kabiny prysznicowe. Może być stosowana pod wszystkie mineralne zaprawy klejowe, również na ogrzewane powierzchnie. Łatwo się aplikuje poprzez nanoszenie wałkiem lub poprzez szpachlowanie. Bezrozpuszczalnikowa, paroprzepuszczalna, elastyczna.

Obraz
chemia budowlana biotament

MATY HYDROIZOLACYJNE 2W1

Mata hydroizolacyjna 2w1 Botament AE to produkt, który został zaprojektowany do uniwersalnej hydroizolacji pod okładziny z płytek ceramicznych i kamienia naturalnego. Jest przeznaczony zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych, szczególnie w strefach mokrych, takich jak łazienki, prysznice, balkony i tarasy. Mata ta służy do zapewnienia skutecznej ochrony przed wodą i wilgocią. Może być stosowana zarówno na ścianach, jak i na podłogach, jako izolacja powierzchni silnie obciążonych wodą. Zapobiega przenikaniu wody do konstrukcji i chroni podłoże przed zawilgoceniem. Mata hydroizolacyjna Botament AE ma także funkcję kompensacji naprężeń występujących w podłożu. Oznacza to, że jest elastyczna i może dostosowywać się do ruchów i naprężeń wynikających z osiadania podłoża, zmian temperatury itp. Dzięki temu minimalizuje ryzyko pękania i uszkodzeń hydroizolacji.

Obraz
chemia budowlana biotament

Botament MD 28 to specjalna izolacja mineralna, która świetnie sprawdzi się pod płytki w pomieszczeniach mokrych, jak baseny, ale również na balkonach i tarasach. Zastosowanie produktu zapewnia najwyższe parametry szczelności.

Obraz
chemia budowlana biotament

PŁYTY BUDOWLANE

Płyty budowlane Botament są wszechstronnym rozwiązaniem, które umożliwia wykonanie zabudowy wnętrz w różnych kształtach i formach, dostosowanych do indywidualnych projektów. Dzięki nim można zaaranżować każdy fragment powierzchni w sposób odpowiedni dla danego pomieszczenia, niezależnie od jego wielkości.

Płyty budowlane Botament umożliwiają elastyczne projektowanie wnętrz, ponieważ można je wycinać i formować według potrzeb. Dzięki temu można tworzyć unikalne kształty i rozwiązania dostosowane do danego pomieszczenia. Są 100% wodoodporne, co zostało potwierdzone aprobatą ETAG (European Technical Approval Guidelines). Dzięki temu mogą być stosowane nie tylko w obszarach wilgotnych, takich jak łazienki czy kuchnie, ale również w innych wnętrzach, gdzie istnieje potrzeba wykonania indywidualnego projektu.

Płyty budowlane Botament mogą być używane w różnych rodzajach wnętrz, niezależnie od przeznaczenia pomieszczenia. Mogą być stosowane w mieszkaniach, biurach, hotelach, sklepach i wielu innych miejscach, gdzie istnieje potrzeba wykonania niestandardowych rozwiązań. Płyty budowlane Botament charakteryzują się wysoką wytrzymałością i trwałością. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, odkształcenia i zmiany wilgotnościowe, co zapewnia długotrwałe i solidne wykonanie zabudowy.

Obraz
chemia budowlana biotament

 

Zobacz inne artykuły branżowe

Obraz
pomiary i dobory
Obliczenia i dobory

Potrzebujesz podpowiedzi, jak obliczyć pojemność instalacji wodnej, jak dobrać pompy c.o., czy też jak obliczyć zapotrzebowanie na moc cieplną? Te informacje oraz wiele innych przydatnych w pracy projektowo-instalacyjnej znajdziesz w naszych poradnikach technicznych (do pobrania). 

Czytaj dalej
Obraz
GROHE-EUROSMART
GROHE EUROSMART: wybór użytkowników, architektów i instalatorów

W projekcie łazienki istotne jest wpasowanie potrzeb użytkowników w odpowiednie wymogi techniczne oraz spójny, nowoczesny design. Kluczem do sukcesu prac instalacyjno-wykończeniowych jest łatwość montażu urządzeń oraz ich trwałość. Polecamy produkty z kolekcji GROHE Eurosmart.

Czytaj dalej
Obraz
gresy i płytki ceramiczne
Obiekty publiczne i komercyjne: poznaj kolekcje gresów i płytek ceramicznych

Recepcja hotelu, lokal usługowy, biuro, łazienka w galerii handlowej czy przestrzeń wspólna na osiedlu mieszkaniowym – bez względu jakie wnętrze publiczne aranżujesz uwadze polecamy wysokiej jakości kolekcje gresów i płytek ceramicznych dostępnych w HYDROSOLAR.

Czytaj dalej

Grupa Hydrosolar

Renomowany lider branży instalacyjnej. Od 30 lat rozwijamy branżę instalacyjną. Zapewniamy profesjonalne i techniczne wsparcie instalatora.

Plik Video