Aktualności

Nowy obiekt Hydrosolar Małopolska

23.09.2019

Hydrosolar Małopolska

Rozwój wymusza zmiany. A te zmiany stymulują dalszy rozwój.

Kiedy w magazynie nie da się już zmieścić większej ilości towaru, kiedy z braku miejsca nie można zatrudnić nowych pracowników, kiedy komfort spotkań z klientami daleki jest od oczekiwań – wizja zmian staje się koniecznością.

To historia z życia, dotycząca spółki Hydrosolar Małopolska.

A dokładnie, z mnóstwem skrótów do rozszyfrowania:  Hydrosolar Sp. z o.o. Małopolska Sp.k.

 

Obiekt

W maju 2019 spółka  Hydrosolar Małopolska przeniosła swoje biura oraz centrum logistyczno-magazynowe do nowej lokalizacji w Modlniczce przy ul. Instalatorów 1. Nie ma to jak mieć własną ulicę!

Działka o powierzchni 8,26 hektara dawała szansę na budowę sporego obiektu i tę szansę wykorzystano. Wybudowano halę o powierzchni ponad 11 tys. m2. A skoro to hala wysokiego składowania, sam jej metraż wykorzystywany jest wielokrotnie.

Wystarczy powiedzieć, że regały o wysokości 8,5 m mogą pomieścić 15855 wypełnionych towarem palet.

Na regałach wspornikowych jest 350 miejsc na elementy dłużycowe.

Towary drobne, w 24 tysiącach pojemników, zajmują 3 poziomowy magazyn.

Kompletowanie dostaw jest komfortowe, bo regały półkowe mają do tego celu aż 2400 miejsc. Pomaga w tym wózek z prowadzeniem indukcyjnym.

W całym magazynie można odnaleźć prawie 12 tysięcy tzw. indeksów towarowych. To, jeśli ktoś nie wie, nie oznacza ilości przedmiotów na półkach. Każdy indeks, to przecież nie jedna sztuka, ale cały, przebogaty zapas magazynowy. Niczego nie może zabraknąć.

 

Dostawy

Aby to wszystko mogło zawędrować na regały hala posiada PUNKT PRZYJĘCIA TOWARU. Ten PUNKT ma powierzchnię 2118 m2, a dostęp do niego zapewnia aż 14 bram.

Dostawa towaru musi być sprawna i terminowa, klient nie może czekać. Dlatego STREFA WYDAŃ posiada 2000 m2 i aż 24 bramy oraz rampy załadowcze.

Hydrosolar Małopolska - logistyka

 

Standardy techniczne obiektu

Kilka słów o standardach technicznych jakie zastosowano w tym obiekcie.

Można powiedzieć, że komfort pracy tego centrum logistyczno-magazynowego zapewniono w jego każdej, funkcjonalnie odrębnej części. Pomaga w tym zastosowanie najnowszych technicznych rozwiązań, ze sporym udziałem wykorzystania odnawialnych źródeł energii (OZE).

I tak: cała powierzchnia magazynowa ogrzewana jest za pomocą instalacji ogrzewania podłogowego.

W magazynie  zlokalizowanych jest 20 przemysłowych rozdzielaczy ogrzewania podłogowego, w większości 15-17 sekcyjnych. Niezależnie od ilości, sekcji długości poszczególnych pętli są równe i wynoszą ok 190 ÷200 m. W całej hali  magazynowej  ułożone zostało ok. 56 km rury PERT fi 20.

Hala magazynowa posiada automatyczny system oświetleniowy LED live link.

Robi wrażenie, prawda?

Hydrosolar Małopolska

Część administracyjna

Dla tych którzy zarządzają centrum, zajmują się logistyką, księgowością, marketingiem i szeroko rozumianą administracją, stworzono w obiekcie część biurową i socjalną.  Wraz z salami spotkań oraz szkoleń mają oni do dyspozycji powierzchnię 4113 m2. Jest więc przestrzeń do pracy, szkoleń i spotkań z klientami.

Wszystkie pomieszczenia biurowe i sale spotkań są klimatyzowane – ogrzewane za pomocą 122 belek grzewczo-chłodzących.

Sala szkoleniowa posiada możliwość dzielenia jej na dwie części i jest klimatyzowana za pomocą osobnej centrali.

W pozostałych pomieszczeniach strefy administracyjnej (kantyna, korytarze, toalety, podręczne magazyny) zainstalowano ogrzewanie podłogowe, a na potrzeby odpowiedniego przygotowania powietrza dla tych stref pracują 4 centrale wentylacyjne. Można oddychać pełną piersią.

 

Hurtownia

Centrum to nie tylko wielkie zamówienia wymagające kompletacji dostaw. W obiekcie funkcjonuje także Samoobsługowa Hurtowania Instalacyjna SHI o powierzchni prawie 900 m2. Tutaj „od ręki” dostępnych jest 4,5 tys. indeksów asortymentowych, a wartość towaru zgromadzonego na półkach wynosi ok. 1 mln złotych.

Dla tych klientów którzy chcą posiadać niepowtarzalną łazienkę, z szerokim wyborem armatury, ceramiki i płytek, niebawem ukończony zostanie salon ELEMENTS o powierzchni prawie 900 m2.

Hydrosolar Małopolska Siedziba

 

Parking

Odwiedzający to miejsce nie będą mieli problemów z parkowaniem. Place zewnętrzne o powierzchni 4638 m2, z wyznaczonymi miejscami parkowania, zapewniają wygodny i swobodny dostęp do wszystkich stref centrum.

Hydrosolar Małopolska Parking

 

Ogrzewanie i chłodzenie obiektu

Nowy obiekt magazynowo-logistyczny spółki Hydrosolar Małopolska, wykorzystując do swego funkcjonowania najnowsze urządzenia i technologie, sam w sobie jest ich wizytówką i reklamą. To co przeczytacie dalej działa na wyobraźnię.

W budynku, w oszklonym pomieszczeniu przy głównym wejściu, zlokalizowano nowoczesną kotłownię, w której znajdują się podstawowe urządzenia kompletnego systemu grzewczo-chłodzącego:

  • 3 wiszące kotły gazowe kondensacyjne – każdy o mocy 160 kW;
  • 1 stojący kocioł kondensacyjny o mocy 350 kW;
  • 2 pompy ciepła gruntowe – każda o mocy 130 kW (pod parkingiem znajduje się dolne źródło ciepła dla tych pomp, w postaci 56 odwiertów po 100 m głębokości każdy);
  • 1 pompa ciepła powietrzna o mocy 60 kW (na zewnątrz kotłowni).

Tu nie może być za zimno, za gorąco czy za duszno. Wszystkie wymienione wcześniej urządzenia pracują na potrzeby cieplne budynku (dla central klimatyzacyjnych, belek grzewczo-chłodzących, kurtyn, klimakonwektorów, ogrzewania podłogowego) i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Każda z 3 zainstalowanych pomp ciepła jest pompą rewersyjną – w zależności od potrzeb może pracować jako urządzenie grzewcze lub chłodzące.

 

Niektórzy żartują, że aby wybudować taki obiekt, spółka Hydrosolar Małopolska była przez jakiś czas swoim najlepszym klientem. Jeśli można pokazać, że sami używamy tego co sprzedajemy, że to świetnie działa – to dobrze wydane pieniądze.

Bo najważniejsze jest, by w tym miejscu pracownicy centrum i ich klienci spotykali się z przyjemnością.