Solter

Solter to marka dla instalatorów stworzona przez profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży grzewczej i instalacyjnej. Wszystkie produkty oferowane pod tą marką są przemyślane i starannie dobrane  tak, aby sprostać największym wymaganiom.

Zalety produktów Solter

 • dobra jakość za rozsądną cenę,
 • wyprodukowane przez najlepszych na rynku producentów europejskich,
 • innowacyjne rozwiązania technologiczne,
 • atrakcyjny i nowoczesny design,
 • solidność wykonania, funkcjonalność,
 • długi okres gwarancji oraz serwis i dostępność części zamiennych.

System instalacyjny Solter Pex

rura_solterpex

System instalacyjny Solter Pex, bazujący na wykorzystaniu rury wielowarstwowej PERT/AL/PERT, łączonej poprzez zaprasowanie, należy do grupy najnowocześniejszych rozwiązań instalacyjnych na rynku. Oferta systemu obejmuje rury i kształtki w zakresie średnic 16-32 mm wraz z zestawem niezbędnych akcesoriów dedykowanych do poszczególnych zastosowań oraz narzędzi do montażu.

Do głównych zalet systemu Solter Pex należą:

 • trwałość – oceniana na min 50 lat, absolutna szczelność połączeń,
 • energooszczędność – niskie straty ciśnienia, optymalny współczynnik przewodności cieplnej,
 • higieniczność –  PERT jest nietoksyczny i obojętny w stosunku do wody,
 • uniwersalność – system Solter Pex  można montować w instalacjach:

– zimnej / ciepłej wody użytkowej
– centralnego ogrzewania
– ogrzewania podłogowego i ściennego
– wody lodowej
– technologicznych w przemyśle

 • elastyczność, brak pamięci kształtu – rury można wyginać bez konieczności stosowania łuków stabilizujących,  promień gięcia rury wynosi 4-5 Dz,
 • bardzo mała wydłużalność cieplna (0.025mm/mK), porównywalna z rurami stalowymi i miedzianymi,
 • szczelność na dyfuzje tlenu – zarówno rury, jak i kształtki, są w 100% szczelne na dyfuzje tlenu
 • możliwość połączenia z każdym rodzajem instalacji,
 • łatwość montażu – mały ciężar rur i kształtek, prosty i pewny system połączeń.

Ogrzewanie podłogowe Solter

rura_solter1

W ofercie:

 • Rura SOLTER PE-RT/AL./PE-RT 16×2
 • System rozdzielaczowy w tym: rozdzielacze stalowe, mosiężne, stalowe z pompą
 • Skrzynki nadtynkowe i podtynkowe
 • System sterowania

System sterowania Solter

Solter_produkty

System sterowania Solter składa się z 9 typów urządzeń, które odpowiednio połączone i zaprogramowane zapewniają sterowanie przewodowe lub bezprzewodowe chłodzeniem, ogrzewaniem podłogowym, mieszanym lub grzejnikowym.
System daje możliwość różnicowania temperatur,  niezależnego programowania czasowego grzania / chłodzenia w dowolnie wybranych pomieszczeniach.

Zasadniczymi elementami systemu przewodowego są: moduł sterujący Solter T6 z podłączonymi regulatorami Solter Q1, Solter 2026 lub Solter SOLASQ7PRO oraz siłownikami Solter T1-NC zabudowanymi bezpośrednio na zaworach rozdzielaczy.

System bezprzewodowy sterowania stanowią: moduł sterujący Solter T6RX wraz z połączonymi radiowo regulatorami Solter Q1 TXT6 lub Solter 2026 TXT6 lub Solter SQ7PRO TXT6 oraz siłownikami Solter T1-NC zabudowanymi bezpośrednio na zaworach rozdzielaczy.

Grzejniki łazienkowe Solter

Zastosowanie automatyzacji procesu produkcji wpływa na wysoką jakość otrzymanego produktu, jego idealny kształt i wygląd. Grzejniki SOLTER wykonane są metodą piecową, co w znaczący sposób wpływa na estetykę produktu – wyeliminowano widoczność spawów. Podłączenie dolne ½” z możliwością podłączenia grzałki elektrycznej (przy wykorzystaniu trójnika) sprawia, że grzejnik może służyć do dogrzania łazienki również poza sezonem grzewczym.

Grzejniki SOLTER wytwarzane są ze stali o niskiej zawartości węgla, dając tym samym gwarancję ich wieloletniej żywotności. Szczelność każdego grzejnika badana jest za pomocą sprężonego powietrza pod ciśnieniem – 1,3 MPa! Oznacza to, że ciśnienie robocze grzejnika SOLTER może wynosić do 1,0 MPa. Przed malowaniem farbami poliestrowo-epoksydowymi, każdy grzejnik poddany jest dokładnej obróbce chemicznej. Powierzchnia jest odtłuszczona i zabezpieczona antykorozyjnie. Następnie odbywa się malowanie metodą proszkową na kolor biały – RAL 9016.

W ofercie:

 • grzejniki łazienkowe Solter A
 • grzejniki łazienkowe Solter AR
 • grzejniki łazienkowe Solter SHAPE
 • grzejniki łazienkowe Solter C
 • grzejniki łazienkowe Solter I
 • grzejniki łazienkowe Solter L/LS

Grzałka elektroniczna do grzejników łazienkowych

Grzałki elektryczne to łatwe i funkcjonalne akcesorium do grzejnika łazienkowego. Grzałka może być zastosowana zarówno w grzejniku podłączonym do instalacji centralnego ogrzewania, jak i stanowić z grzejnikiem samodzielny element grzewczy. Jest to komfortowe rozwiązanie problemu dogrzewania pomieszczeń oraz suszenia ręczników poza sezonem grzewczym.

Grzałki wyposażone są w elektroniczny regulator, który pozwala płynnie sterować temperaturą wody w grzejniku (w zakresie 0-65 °C). Model Solter posiada też funkcję Turbo (uruchamianą naciśnięciem pokrętła), które uruchamia pełne grzanie grzałki na okres 1,2 lub 3 godzin. Po zadanym okresie grzałka powraca do temperatury ustawionej na pokrętle.

Charakterystyka ogólna grzałki:

– środowisko pracy: woda

– temperatura pracy: regulowana od 0 do 65 °C, w trybie Turbo 65°C

– napięcie zasilające: 230V

– podłączenie elektryczne: przewód z wtyczką UNISCHUKO

– mocowanie w urządzeniu: kryza R ½”

moc cieplna grzejnika zalecana grzałka
300W – 600W Solter 300W
600W – 900W Solter 600W
900W – 1500W Solter 900W

Dostępne kolory obudów: biały i chrom.

Dostępne moce: 300, 600, 900W.

Szczegółowa oferta grzałek elektronicznych do grzejników łazienkowych

Armatura grzejnikowa Solter

glowica_termostatyczna_solterW ofercie:

 • głowice termostatyczne
 • zawory grzejnikowe
 • zawory powrotne

Zmiękczacze wody Solter

zmiekczacz_solter_nowy

Woda  zawiera w sobie stężenie soli mineralnych, głównie magnezu  i wapnia. Ten ostatni pod wpływem zmiany temperatury wody wytrąca  się pod postacią tzw. kamienia, który bez skutecznych  środków ochrony osadza się wewnatrz instalacji oraz na  urządzeniach domowych mających częsty kontakt z wodą. Na skutek  osadzającego się kamienia przekrój instalacji zawęża się  z każdym dniem. Możliwe następstwa obejmują wiele obszarów  – od drogich napraw i podwyższonych kosztów energii, aż do  zatkanych rur! Już 10 mm osadów wapiennych na powierzchniach  grzejnych to aż około 10% większe zużycie energii, co oznacza  większy rachunek za ogrzewanie. Złogi wapienne i korozja w  rurociagach tworzą porowate powierzchnie, które tworzą  idealne warunki do rozwoju bakterii, np. typu Legionella, które sa zagrożeniem dla naszego zdrowia. Urządzenia  codziennego użytku domowego, na których osadza się kamień są trudne do utrzymania w czystości tworząc tym samy dobre środowisko do rozwoju bakterii. Dlatego kamień powinnien być usuwany nie tylko ze względów  estetycznych, ale  przede wszystkim zdrowotnych.

Aby  zapobiec powstawaniu kamienia, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie urządzenia zmiękczającego wodę.  Produktem najnowszej generacji w zakresie uzdatniania wody jest zmiękczacz wody SOLTER – nowość na rynku 2012.  Miękka woda, którą zyskujemy  dzięki zastosowaniu zmiękczacza, to oszczędność czasu, pieniędzy oraz większy komfort korzystania z kuchni i łazienki. SOLTER to urządzenie, które powinno stać się podstawowym  wyposażenia każdego domu.

Zalety zastosowania zmiękczacza Solter:

 • Czysta,  trwała, bardziej wydajna instalacja wodna i grzewcza, mniejsze  koszty ekspoloatacji, mniej awarii i kosztownych zniszczeń.
 • W  zmiękczonej wodzie środki myjąco-piorące łatwiej się  rozpuszczają i pienią, dzięki czemu podczas  mycia, prania i  zmywania zużywa się ich mniej.
 • Zmiękczona  woda nie zostawia kamienia na domowym wyposażeniu AGD mającym  kontakt z wodą: czajnik, zmywarka, piekarnik i urządzenia parowe,  pralka – produkty są czyste i dużo trwalsze, nie ma ryzyka  zniszczenia grzałek przez osad kamienny, rzadsze kosztowne awarie.
 • Zmiękczona  woda nie pozostawia kamienia na armaturze łazienkowej i kuchennej,  kabinach prysznicowych, wannie i toalecie, przez co wyposażenie to  łatwiej utrzymać w czystości.  Baterie są trwałe i szczelne  przez długi czas – nie ma kamienia powodującego doszczelnianie  baterii.
 • Łatwiejsze  sprzątanie sprawia, że poświęca się mu mniej czasu  i zostaje go   więcej dla rodziny, na swoje pasje i zainteresowania.
 • W  czystym pomieszczeniu przebywanie jest bardziej komfortowe. Czyste  pomieszczenie to także większa higiena i zdrowie.

Podgrzewacze i zasobniki c.w.u.

Stojące, cylindryczne podgrzewacze i zasobniki c.w.u. SOLTER przeznaczone są do podgrzewania i przechowywania ciepłej wody użytkowej na potrzeby mieszkań, domów jedno i wielorodzinnych oraz innych obiektów wyposażonych w niskotemperaturowe kotły wodne dowolnego typu.

Wszystkie podgrzewacze i zasobniki SOLTER pokryte są od wewnątrz ceramiczną emalią ochronną PREMIX oraz wyposażone w anodę magnezową. Gwarantuje to pełną ochronę antykorozyjną.

Podgrzewacze i zasobniki zabezpieczone są przed stratą ciepła izolacją z polistyrenu lub pianki poliuretanowej. W zależności od typu zbiornika wynosi ona od 70 do 100 mm. Obudowa zewnętrzna wykonana jest z tworzywa  skay w kolorze szary metalik. Wyjątek stanowi  podgrzewacz SOLTER 110 PW1G gdzie izolacja wykonana jest z pianki poliuretanowej o grubości izolacji 42,5 mm, a obudowa z blachy pokrytej farbą proszkową w kolorze białym.

Podgrzewacze i zasobniki SOLTER wyróżnia innowacyjna konstrukcja. Stosunek średnicy do wysokości gwarantuje optymalne uwarstwienie temperatury ciepłej wody użytkowej. Zastosowanie dodatkowych króćców, ich wielkość i rozmieszczenie umożliwiają zastosowanie w rozbudowanych układach grzewczych.

Podgrzewacze SOLTER jedno- i dwuwężownicowe PW1 i PW2 posiadają wężownice o zwię-kszonej powierzchni, co w praktyce powoduje dużo lepszą współpracę z kotłami niskotemperaturowymi, a zwłaszcza kondensacyjnymi /moc wężownicy podgrzewacza dopasowana do mocy kotła/.

Zasobniki ciepłej wody użytkowej SOLTER ZBW, w których zamontowano dodatkowe króćce o odpowiedniej wielkości  i rozmieszczeniu, umożliwiają zastosowanie w rozbudowanych układach grzewczych z wykorzystaniem kilku źródeł ciepła /kominek z płaszczem wodnym, kolektory słoneczne, kotły na paliwa stałe.

Systemy solarne Solter

zestaw-solarny_3k

Oferta systemów solarnych Solter obejmuje kolektory słoneczne oraz kompletne zestawy solarne przeznaczone do podgrzewania wody użytkowej. Kolektory słoneczne z absorberem miedzianym (Solter NX) charakteryzują się innowacyjną budową: układ meandrowy absorbera, rama ze stali nierdzewnej, niepowtarzalny design, wysoka trwałość. W ofercie znajdują się także kolektory słoneczne z absorberem miedziano-aluminiowym (Solter AMX) i kolektory próżniowe rurowe z przepływem bezpośrednim czynnika (Solter LPR).

Dzięki dodatkowym zestawom montażowym, wszystkie w/w kolektory mogą być zamontowane na każdym dachu (dach płaski, skośny z dachówką ceramiczną, dachówką karpiówką, pokryciem bitumicznym, „blacho-dachówką”). W zestawach solarnych podgrzewacz o dużej powierzchni wężownicy – większa wydajność c.w.u., większa sprawność kotła kondensacyjnego.

System Solter systemów solarnych oprócz kolektorów i kompletnych zestawów solarnych obejmuje osobno armaturę połączeniową, zestawy montażowe, automatykę, grupy pompowe, stacje do napełniania i uzupełniania instalacji, naczynia przeponowe solarne itp.

Wszystkie urządzenia posiadają stosowne certyfikaty.

Ropido – program doborowy systemów solarnych Solter dla projektantów i instalatorów

Kompletny system solarny Solter składający się w głównej mierze z kolektorów słonecznych płaskich z absorberem miedzianym (NX), miedziano-aluminiowym (AMX) oraz kolektorów próżniowych rurowych (LPR), zbiorników Solter / Fish oraz wyposażenia dodatkowego ( systemy mocowania, połączenia kolektorów, automatyka, grupy pompowe) dedykowany jest dla budownictwa jednorodzinnego, wielorodzinnego, jak i przemysłu. Systemy solarne Solter oferują szeroką paletę asortymentu solarnego dla potrzeb wspomagania podgrzewu c.w.u., c.o. i c.t.

Program doborowy Ropido umożliwia projektantom i instalatorom dokonanie optymalnego doboru i kompletacji urządzeń gwarantujących maksymalizację sprawności instalacji. Program obejmuje swoim zakresem szerokie spektrum aplikacji i wariantów instalacji solarnych. Służy zarówno do doboru pełnych systemów jak i poszczególnych urządzeń wchodzących w ich skład.