Aktualności

Hydrosolar partnerem kampanii DOM BEZ RACHUNKÓW

Sieć Hurtowni Instalacyjnych HYDROSOLAR – partnerem kampanii „DOM BEZ RACHUNKÓW”

Kampania społeczna “Dom bez rachunków” skierowana jest do osób, które zamierzają budować dom w najbliższej przyszłości oraz instalatorów, architektów i branżystów. Celem kampanii jest promocja budowy budynków jednorodzinnych o wysokim standardzie energetycznym, wyposażonych w pompę ciepła, fotowoltaikę oraz rekuperację. Dynamiczny rozwój systemów fotowoltaicznych oraz pomp ciepła pozwalają obecnie projektować i budować budynki spełniające wszystkie oczekiwania przyszłych mieszkańców w zakresie komfortu, ekonomii i ekologii. Pomysłodawcą i koordynatorem kampanii jest Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła “PORT PC”.

„Dom bez rachunków” to budynek plus energetyczny, w którym wykorzystuje się innowacyjny model połączenia kilku elementów opierających się na odnawialnych źródłach energii. Minimalny pobór energii od zewnętrznych dostawców sprawia, że dom jest tani w eksploatacji oraz przyjazny dla środowiska. Taki dom jest samodzielny energetycznie, co oznacza, że w ciągu roku generuje więcej energii niż jej zużywa. Mówiąc wprost – koszty jego utrzymania sprowadzają się do pokrywania opłat stałych, przesyłowych, czyli kilkunastu zł miesięcznie! Możliwe jest to ze względu na wykorzystanie nowatorskiego modelu połączenia w budynku kilku elementów bazujących na odnawialnych źródłach energii. Są to panele fotowoltaiczne, pompa ciepła oraz wentylacja mechaniczna z rekuperacją (z odzyskiem ciepła z zużytego powietrza). Duże znaczenie ma również prawidłowe zaprojektowanie i wykonanie budynku.

Jednym z elementów kampanii „Dom bez rachunków” jest specjalnie przygotowany poradnik o tej samie nazwie. Zadaniem poradnika jest pomoc projektantom, architektom i instalatorom w zakresie doboru, projektowania i wykonania systemu składającego się z instalacji fotowoltaicznej (PV), pompy ciepła oraz zasobników ciepła i ciepłej wody oraz wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w domach jednorodzinnych.

Przyda się on także inwestorom, którzy planują budowę nowoczesnego, przyszłościowego i taniego w eksploatacji domu.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie www.dombezrachunkow.com

Film przybliżający ideę “Dom bez rachunków”

 

Pobierz poradnik „Dom bez rachunków” w wersji PDF